Google

środa, 9 stycznia 2008

Wszystkiego najlepszego

Nieformalna (jak na razie) grupa inicjatywna „Jesteśmy dla Was”, przedstawia najważniejsze cele, na jakie miasto powinno zwrócić uwagę w najbliższych latach.
Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców
- zainstalowanie monitoringu najbardziej zagrożonych miejsc
- zainstalowanie lub wybudowanie progów zwalniających na przejściach dla pieszych w ciągach komunikacyjnych ulic Ostrowiecka, Warszawska, Zabielska, Wyszyńskiego.
- zastąpienie pieszych patroli policji i straży miejskiej, patrolami zmotoryzowanymi przykładowo pojazdem QUAD.
- nawiązanie współpracy i współfinansowanie bezpieczeństwa przez zainteresowane osoby prywatne i instytucjonalne.
- wzmożenie wysiłków w celu zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się mieszkańców ul. Budowlanych oraz wsi Biała i Białka.
- wprowadzić na terenie miasta jednolitą strefę ograniczenia maksymalnej prędkości do 40 km/godzinę oraz ograniczenie masy pojazdów do 2,5 tony.
Budownictwo komunalne
- prawidłowe zagospodarowanie terenu Koszar, w celu bardzo realnego wybudowania w zamian 120-150 mieszkań komunalnych, niewielkim nakładem finansowym.
- zagospodarowanie terenu baraków za parkiem i pałacem, w celu budowy budynków komunalnych zapewniających przynajmniej podwojenie obecnej ilości lokali na tym terenie.
Handel, usługi i produkcja
- uporządkowanie struktury handlu w ciągu atrakcyjnych pod względem lokalizacji lokali komunalnych oraz uzyskania większych wpływów z ich dzierżawy.
- wybudowanie z prawdziwego zdarzenia ryneczku handlu codziennego oraz ucywilizowanie dużego rynku.
- powiązanie przyznawania koncesji, wynajmowania lokali pod handel będących własnością miasta, z obowiązkowym zatwierdzonym przez miejskiego architekta, wystrojem i reklamą zewnętrzną prowadzoną przez prowadzącego działalność gospodarczą.
- partycypacja w kosztach ponoszonych przez miasto, na rzecz reklamy miasta w mediach, dekoracji miasta z okazji różnych świat oraz stałego wystroju zwiększającego atrakcyjność wizualną miasta.
- zatrudnienie fachowców od marketingu, opłacanych od efektów, w celu ściągnięcia na nasz teren inwestorów.
- ponowne opracowanie projektu rozwoju miasta na najbliższe 10 lat, gdyż obecny jako typowy gniot niczego nie wnosi i niczemu nie służy.
Administracja samorządowa
- wykonanie analizy przydatności i konieczności utrzymywania obecnej ilości etatów w Urzędzie Miasta oraz podległych mu spółek.
- zwiększenie udziału internetu w sprawności obsługi petentów
- wprowadzenie dyżurów w celu umożliwienia obsługi petentów nie mających możliwości załatwić swoich spraw w godzinach urzędowania.
Sport i kultura i rozrywka
- przeanalizowanie i ocena skutków działania dyskoteki na ulicy Budowlanych po przez bilans zysków i strat.
- proponowanie zniżek w podatku od nieruchomości lub innych udogodnień, dla prowadzących gastronomiczną lub podobną działalność gospodarczą, wprowadzających walkę z nikotyną, alkoholizmem, prowadzących pracę z młodzieżą, organizujących spotkania z szeroko pojętą kulturą.
- bezwzględne egzekwowanie skutków złamania warunków koncesji na sprzedaż alkoholi.
- większe zaangażowanie się miasta w sport masowy, a także w miarę możliwości wyczynowy.
- wybudowanie i zorganizowanie miejsca na występy i imprezy masowe nie kolidujące z prawami okolicznych mieszkańców do spokoju, a także bezpieczne dla uczestników takiej imprezy.
- zwiększenie finansowania RDK, przy jednoczesnym zwiększeniu wymagań co do jego pracy.
- wymuszenie współpracy RDK i wszystkich typów miejscowych szkół, przy organizacji, planowaniu i przeprowadzaniu imprez dla uczniów w celu lepszego zagospodarowania środków finansowych, fachowej obsługi, bezpieczeństwa i dostępności.
- powołanie miejskiego koordynatora odpowiedzialnego za wydawanie zgody na wszelkie masowe imprezy otwarte i zamknięte, w których będzie uczestniczyć młodzież poniżej 18 roku życia lub będzie miała mimowolny do nich dostęp.
Komunikacja
- dążyć do jak najszybszego wyprowadzenia przystanku autobusowego w inne miejsce, w celu wyeliminowania zagrożeń ekologicznych w zatłoczonym centrum miasta.
- dążyć do znalezienia inwestora, który realizując swoją inwestycję, jednocześnie udostępni i sfinansuje budowę przystanku, wraz z niezbędną infrastrukturą.
- wprowadzić opłaty parkingowe za czas parkowania w ścisłym centrum miasta oraz karnety na parkowanie dla pracujących w tym rejonie.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

jeszcze budowa świateł na skrzyżowaniach Wyszyńskiego, warszawska-warszawska,kocka-sitkowskiego ,lubelska

Anonimowy pisze...

Jak by nie patrzeć, to tylko przysiółek Radzyń, nie posiada oznak cywilizacji! Lubartów, Łuków, Międzyrzec, Parczew - wszystkie wsie w okolicy już to mają.